Obal

Hlavním důvodem používání obalu na mobilním telefonu je samozřejmě ochrana před pády, ale také zkrášlení mobilního telefonu. Obaly jsou vyráběny v různých barvách a variantách, silikonové obaly, otevírací obaly, plastové obaly.

Oprava prasklého krytu či displeje u smartphonu s dotekovým displejem je velmi nákladná, často se oprava v servisu vyšplhá k ceně nového telefonu. Poškození telefonu se ve většině případů vyvarujete použitím obalu. Výhodou je i to, že si telefon můžete kdekoliv odložit - klidně i na hrubý beton. Určitě víte o nějakém telefonu který je ze zadní strany ošoupaný z běžného používání.

Investice do obalu se Vám může vrátit v případě prodeje telefonu, kdo by dal za opotřebovaný zničený telefon fůru peněz. Mnoho lidí si raději připlatí a koupí zachovalý kousek.

Dalším produktem v ochraně mobilního telefonu je použití ochranné fólie na displej nebo lépe ochranného skla, fólie je vyrobena z plastového ultra čirého materiálu tak aby nedošlo k zhoršení kvality zobrazení ani citlivosti doteku. Ochranné sklo je vyrobeno opravdu ze skla (temperovaného - nedělá střepy), sklo je velmi odolné vůči poškrábání. Při své práci může prasknout, ale ve většině případů zabrání poškození displeje. Ochranná fólie převážně zabrání poškrábání displeje ale částečně i rozbití. Samozřejmě použití obalu a sklíčka není 100% ochrana, ale šance že se telefon rozbije se výrazně zmenší.